Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SG-5M Tree Shape Double Fine Cut Burr - High Gloss Finishing on Hardened Steel
| Model: | SG-5M DF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-6M Virgin YG8 Tungsten Carbide Blank for Custom Rotary Burr Manufacturing with 16mm Cut Diameter and Silver Braze Type
| Model: | SJ-6M |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 14.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 62mm |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Kit with 6mm Shank and Double Cut Design for Metalworking
| Model: | SL-5M DC,SL-5M AL,SL-5M ST,SF-5M SK,SF-5M ST,SC-5M SK,SA-5M SK,SA-5M DC,SA-5M ST,SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7/16mm |
| Cut Length: | 25/30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/75mm |
SH-5ZM H1232 Virgin Tungsten Carbide Blank – Silver Brazed Rotary Burr with 12mm Cut Diameter
| Model: | SH-5ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SG-3ML6 Extended Shank Rotary Burr – Tungsten Carbide Single Cut for Hard-to-Reach Areas
| Model: | SG-3ML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank – Multi-Shape Kit for Metalworking
| Model: | SL-4M INOX,SF-5M SK,SG-5M DC,SM-5M DC,SC-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Kit with 6mm Shank and Double Cut for Metalwork
| Model: | SN-2M DM,SM-4M SK,SG-2M DK,SC-1M CB,SB-1M CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 6/8/9.6mm |
| Cut Length: | 9.5/16/19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50/55/61/64mm |
SG-15M G1938 YG8 Tungsten Carbide Preform – 19mm Cut Diameter Silver Brazed Semi-Finished Burr
| Model: | SG-15M |
|---|---|
| Cut Dia: | 19mm |
| Cut Length: | 38mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 83mm |
5-Piece Carbide Burr Kit with Assorted Shapes in Durable Plastic Case and 6mm Shank
| Model: | SG-5M SF,SF-5M DM,SC-5M AL,SA-5M DM,SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Aluminum Cut Carbide Burr Tool SE-3M Silver Brazed Carbide Burr Cutter With Ultra Low Runout
| Model: | SE-3M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |