Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
Corrosion Resistant 5 Piece Carbide Rotary Burr Set Blue Round Case Custom Tooth And Shape
| Model: | SD-5M AL/SN-4M SF/SG-2M ST/SM-5M DC/SC-2M CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/64/67mm |
10 Piece Carbide Rotary Burr Set Custom Teeth And Shapes For Metalwork
| Model: | SL-4M AL/SM-5M SF/SB-5M DC/SA-5M DM/SC-5M DC/SA-5M AL/SF-5M DC/SF-5M SC/SF-5M ST/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
SC-5M Ball Nose Aluminum Cut Carbide Burr - C12.72506AL for Curved Soft Metal Machining
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Shape Carbide Burr - Double Cut for Curved and Flat Work
| Model: | SC-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Oval Long Shank Rotary Burr SE-3ZML6 DC 150mm Shank For Deep Cavity Concave Work
| Model: | SE-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 166mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Aluminum Cut Carbide Burr - C1225 AL Designed for Aluminum Machining
| Model: | SC-5ZM AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
High Performance Tungsten Carbide Burrs Efficient SD-5M For Grinding Welding Seam Removal
| Model: | SD-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SA-41ML3 Single Cut Tungsten Carbide Burr with 75mm Long Shank for Deep Cavity and Side Walls
| Model: | SA-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SD-5M Carbide Ball Shape Rotary Burr - Coarse Single Cut for Curved Surface and Rough Machining
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SA-5M Cylinder without Endcut Diamond Cut Carbide Burr - For Hard Material Flat and Side Work
| Model: | SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |