Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SM-1M Solid Carbide Taper Single Cut Rotary Burr - OAL 50mm Length for Machining
| Model: | SM-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SC-5M Carbide Ball Nosed Cylinder Rotary Burr - Single Fine Cut for Curved Metal Work
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Radius Taper Carbide Burr Blank for Custom Tooth Grinding in YG8 Grade Tungsten Carbide
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
Safe Eco Friendly Carbide Burr Drill Bit Fast Removal Solid Carbide Burrs SN-4M
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Aluminum Cut Carbide Burr - For Multi-Angle Aluminum Machining
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M Carbide Cylinder Rotary Burr - INOX Cut for Stainless A12.72506 for General Machining
| Model: | SA-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-42ML3 Single Cut Long Shank Carbide Burr with 3mm Cut Diameter and 75mm Overall Length for Internal Radii
| Model: | SD-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SD-5M Carbide Rotary Bits Ball Diamond Cut For Hard Materials Complex Surface Polishing
| Model: | SD-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Vertical Holes and Right‑Angle Chamfers
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
Professional Single Cut Carbide Burrs SC-5M For Industrial Metal Machining Surface Finishing
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |