Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SL-4M Ball Nose Shape Single Fine Cut Carbide Burr - Designed for Contour Finishing and Detail Work
| Model: | SL-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SB-5M Carbide Rotary Burrs Cylinder With B12.725 Aluminum Cut
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SN-4M Carbide Rotary Bit AlTiN Coated Carbide Rotary Tool Bits Inverted Cone Design
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SA-41M Solid Carbide Cylinder Double Cut Burr - 38mm Total Length for General Metal Finishing
| Model: | SA-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
G12.72506 Tree Shape Double Fine Cut Carbide Burr - Suitable for Roughing and Surface Work
| Model: | SG-5M DF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Anti Stick Carbide Burr Drill Bit 3mm Solid Nano Blue Coated For Plastics Surface
| Model: | SC-41M DC, SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5/2.5MM |
| Cut Length: | 6/11MM |
| Shank Dia: | 3MM |
| Overall: | 38MM |
SF-51M Ball Nosed Carbide Rotary Burrs 6mm Head 3mm Shank For Detail Work
| Model: | SF-51M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
High Performance Grinding Carbide Burrs SN-4M Single Cut For General Metal Work
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Lemgth: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Welding and Metal Surface Work
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
12mm Industrial Rotary Burrs Set Double Cut 10 Piece Heavy Duty Metalworking Kit
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Cut: | Single/double/aluminum/diamond/coarse/steel/single Fine Cut |