Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SD-42ML3 Single Cut Carbide Rotary Burr with 3mm Shank Diameter and 75mm Overall Length for Deep Cavities
| Model: | SD-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
ISO9001 Certified Carbide Rotary Burr SG-5ZM High Precision 25mm Cut Length
| Model: | SG-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Carbide Rotary Burrs Anti Sticking Design For Efficient Aluminum Machining
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
Anti Sticking Carbide Rotary Burrs SA-5M For Aluminum Plastic Processing
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-42M DC High Speed Tungsten Carbide Burrs For Auto Aerospace
| Model: | SL-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
8 Piece Carbide Rotary Burr Set 6mm Shank Tooth And Shape Customizable
| Model: | SH-5M DM/SL-4M DM/SF-5M ST/SB-5M ST/SA-5M AL/SC-2M CB/SB-2M CB/SG-2M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65/70/73/77mm |
6mm Shank Tungsten Carbide Burrs Set with 12.7mm Cut Diameter and Multi-Shape and Cut for Metalwork
| Model: | SL-4M ST/SF-5M IN/SG-5M DC/SM-5M ST/SC-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burrs Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M SC/SJ-5M SF/SJ-5M DM/SK-5M SC/SD-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/58mm |
5 Piece Portable Carbide Carving Burr Set Custom Shape Rotary Burr Drill Bit
| Model: | SB-2M CB/SD-5M AL/SE-5M SK/SG-5M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/64/67/70mm |
Solid Tungsten Carbide Burr Bits 3mm Nano Blue Coated With Enhanced Lubrication Design
| Model: | SA-41M DC,SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm/2.5mm |
| Cut Length: | 6mm/11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |