Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SH-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr - Designed for Machining of Non-Ferrous Metals
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77 |
SF-5ML6 Long Shank Double Cut Rotary Burr - 150mm Shank for Flexible Deep Hole and Cavity Work
| Model: | SF-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SG-5ML6 Long Shank Double Cut Rotary Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Complex Contour Work
| Model: | SG-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SA-5M Double Cut Carbide Rotary Burr - For General Metal Cutting and Surface Finishing
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5ML6 Long Shank Taper Double Cut Rotary Burr - M12.72206 for Deep Hole and Slope Work
| Model: | SM-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SM-5M Welded INOX Cut Carbide Rotary Burr for Stainless and Common Steel Machining
| Model: | SM-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Extended Shank Carbide Ball Burr SD-5ML6 DC Ball Nose Burr High Durability
| Model: | SD-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
SC-5M C12.725 Double Cut Tungsten Carbide Burrs Professional For General Metalworking
| Model: | SC-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burr - B12.72506 INOX Cut Type for Metal Machining
| Model: | SB-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
High Performance Carbide Rotary File Silver Braze 25mm Cut Length SC-5M AL
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |