Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
Corrosion Resistant Tungsten Carbide Burrs SG-3M Double Cut For Marine Environments
| Model: | SG-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SF-5ML6 Precision Extended Shank Rotary Burr Special Tool For Deep Mold Cavities
| Model: | SF - 5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Heavy Duty Tungsten Carbide Burrs SF-5M Durable No Coating For Weld Cleaning
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Professional Carbide Rotary Burrs For Steel Structure Processing
| Model: | SB - 5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Laser Engraved Cone Carbide Burr SF-3M OEM Tungsten Carbide Deburring Bits
| Model: | SF-3M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
5 Piece Burr Tool Set Durable Design With Aluminum Packaging Case
| Model: | SB-2M CB/ SD-5M AL/ SE-3M SK/ SG-3M SK/ SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |
SM-4M High Quality Carbide burr- Gradual Depth Contour Machining
| Model: | SM-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shannk Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
Industrial Red Box Carbide Burr Set 5 Piece Customizable YG8 Grade
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
Multi Cut Type Tungsten Burr Bits Blue Box Aluminum Burr Set For General Machining
| Model: | SD-5M AL/SN-4M SC/SC-2M CB/SM-5M DC/SG-2M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/64/67mm |
Professional Tungsten Carbide Burr Set 5 Piece Carbide Rotary Burr Set
| Model: | SA-5M DC/ SB-5M DM/ SB-5M ST/ SC-5M DC/ SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |